| Ciprian1221 a întrebat:

Hei TPU am si eu o intrebare,am gasit o sticla de vin la bunici, ei nu mai sunt, n-am inceputo si as vrea sa aflu mai multe despre ea am gasit doar o poza cu ambalajul mucegait dar nu zice nimic despre ea se numeste Batictoc sticla eu am scris pe seit Batictoc Red de mi-a dat saitu cu poza aia ma puteti ajuta sa aflu mai multe? multumesc

3 răspunsuri:
| Ionutszu a răspuns:

Depinde de anul in care a fost facut, daca eticheta e mucegaita si nu ii vezi anul probabil asta se datoreaza conditiilor in care a fost pusa. Vinul este de calitate, am si eu o varianta mai noua, din 2009 cred, eu zic sa incerci sa afli mai multe de pe eticheta, in special anul fabricatiei, ala e cel mai important, daca are 20-30 de ani numai vin nu este laughing)
Nu cred eu ca e atat de vechi, depinde de sticla, as avea nevoie de o poza dar ar fi bun consumat la un eveniment important, neaparat conteaza vechimea.

| Ciprian1221 explică (pentru Ionutszu):

Buna,m-am uitat atent la sticla si nu scrie nicaieri data si scrisu nu este la fel ca in poza de pe sait doar Batictoc e la fel restul scrisului se vede ca e diferit, sticla mea nu e mucegaita e un pic deteriorata eticheta, dopul nu este de pluta pare a fi un fel de lemnsi B de deasupra unde scrie Batictoc e intr-un cerc si e rosu. tias pune o poza dar nu prea stiu cum sa pun.laughing

| Ionutszu a răspuns (pentru Ciprian1221):

Https://www.facebook.com/Ionut53
Da-mi poza intr-un mesaj.