| Sergiu_Olar_1990 a întrebat:

Imi spune si mie cineva cum vb pe privat sau cum iti faci prieteni?( pe TPU)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite Cereri de prietenie, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( o "tastă" verde ) - dai click pe ea, eventual îi scrii şi un mesaj, apoi confirmi trimiterea Cererii de prietenie.

Mai urmează ca ( persoana căreia i-ai adresat acea Cerere ) să o şi accepte...

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi soliciţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dai un click pe imaginea alesului/alesei tale, în felul acesta, deschizi profilul ei/lui și poți începe a-i scrie, câteva rânduri frumoase de primăvară. : ))
http://i.imgur.com/ol9WrCU.jpg