| SuperGirl122222222222 a întrebat:

Hello. Acum 5 zile mi-am facut o pereche noua de ochelari.
Dar cand am ajuns acasa am obserat ca erau zgariati pe lentila dreapta, avea 2 zgarieturi mici, acum dupa 5 zile s-au zgariat si mai tare. Ce as putea da fac? I-am platit 10 milioane ochelarii. Si nu mi se pare corect sa fie zgariati. Plus ca sunt cu tratament pentru anti reflexii de lumina si alte chestii.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Data viitoare fa-ti ochelari de sticla, se zgarie mult mai greu.

| metalhead999 a răspuns:

Woahh. Depinde si de unde i-ai luat. Si daca avea zgarieturile de la ei, ar fi trebuit sa ii duci cat ai repede? Din moment ce ai 1000 lei, cred ca a costat rama mai mult. Ai garantie la ei?

| Sysy1234 a răspuns:

Eu zic sa te duci la cei care ti-au facut ochelarii si sa le arati sau daca au garantie sa iti dea alte lentile care nu se zgarie asa usor, pana la urma ai platit o groaza de bani.