| didoyeneas a întrebat:

HELPP! Am internet la Romtelecom, si am modemul acela alb-patrat.(Clicknet Romtelecom). Astazi mi-am cumparat un router Tenda w316r,si vreau sa iau internet de la modemul acela,si sa aiba si tenda. Ideea e ca, eu vreau sa am internet undeva la 20 de metri de modemul de la romtelecom, si m-am gandit sa trag un cablu din el in alt router..Cum ii fac setarile la Tenda? PLss!

3 răspunsuri:
| Moddi a răspuns:

Intra in setarile modemului! vezi unde ai ip-ul si dai cautare!

| didoyeneas explică:

Precizez că, cand bag cablu de la internet in routerul tenda, nu se aprinde becul, ca di cand ar functiona. deci poate de asta nu pot sa fac setarile.

| ninuionut a răspuns:

Trebuie sa intri in setarile modemului.
intri pe adresa ip:192.168.2.1 asa o am eu si acolo dai la setari wireless si dai cautare