| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Imi poate spune cineva carei tara ii apartine drapelul acela de sus in jos cu albastru alb si rosu? e ca si drapelul nigeriei doar ca e albastru alb si rosu. dau o panglica de aia ( nu mi se pare ca seamana cu o funda happy )

Răspuns Câştigător
| Estera123 a răspuns:

Ori ai spus gresit pzitionarea culorilor si, de fapt, este vorba de drapelul Rusiei, Olandei, Frantei sau Paraguay (mai sunt cateva cu aceleasi culori dar alta pozitionare) ori ai retinut tu gresit pozitionarea culorilor, pentru ca nu exista niciun steag care ai aiba culorile pozitionate orizontal, de sus in jos
ALBASTRU
ALB
ROSU

PS: Nigeria are culorile drapelului pozitionate vertical:
VERDE ALB VERDE

Uite aici un link cu toate draptelele, poate iti dau seama la care te-ai referit si ne spui si noua. http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_drapele#R

| DeathlyScream a răspuns (pentru Estera123):

Si eu m-am uitat pe toate drapelurile lumii si nu am gasit de aia am pus aici intrebarea ....nah inseamna ca e gresit de acolo unde l-am vazut.

13 răspunsuri:
| Valenttina a răspuns:

Buna! Cred ca drapelul la care te referi este drapelul Olandei. Sper ca am ajutat! happy

| DeathlyScream a răspuns (pentru Valenttina):

Nu e Olanda pentru ca este cu rosu alb si albastru mie imi trebuie cu albastru, alb si rosu sad

| mixxjim a răspuns:

Ca drapel de tara nu exista ce spui tu, albastru alb si rosu exista pe verticala (stinga-dreapta cum spui tu). pe orizontala (de sus in jos cum spui tu) exista in combinatia asta de culori dar nu in ordinea data de tine. Nigeria le are pe verticala si in ordinea data de tine e steagul Frantei. e posibil sa fi vazut tu de fapt vreun steag al vreunei regiuni/oras din vreo tara sau echipe sportive. acum sa nu ne intrebi ce club sportiv are steagul asa :)) poti vedea toate drapelele nationale aici, poate-l vezi tu si-l recunosti http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_drapele

| VladPetcu a răspuns:

Logic tu te referi la Drapelul Frantei sigur.
Funda?

| DeathlyScream a răspuns (pentru VladPetcu):

Nu e franta pentru ca e de la stanga spre dreapta... mie imi trebuie de sus in jos straight face

| VladPetcu a răspuns (pentru DeathlyScream):

AAA scuze nu am fost atent este Luxemburg.
Funda?

| SirAndi a răspuns:

Olanda...

| andy95summer a răspuns:

1 nigeria are steagul verde alb verde
2 m-am uitat pe o poza cu toate steagurile lumii(peste 200 tari)
3 nu exista, poate ai incurcat directia
4 ii luxemburg, Olanda sau franta(una dintre astea depinde unde ai gresit)
5 uitate aici http://wl.static.fotolia.com/......622zTp.jpg
6 panglica(funda)?

| DeathlyScream a răspuns:

~x( nu e luxemburg ca ala e cu rosu alb si albastru straight face

| DeathlyScream a răspuns:

OK! Deci nu existalaughing e gresit aici unde il am eu ....ma rog. Si acum cui sa-i dau "funda"?laughing

| Avocado7 a răspuns:

Olanda sau Luxemburg

| luca_9318 a răspuns:

Sierra Leone