| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii oameni, nu inteleg conceptul de : "love yourself", si atunci cand le spui ca iti pasa de tine si ca te uibesti, iti reproseaza ca esti arogant si inganfat si ca iti pasa de tine mai mult decat de altii. Normal ca imi pasa de mine mai mult decat de altii, adica mie de ce mi-ar pasa de ei, daca lor nu le pasa de mine. Imi pasa de ei, intr -o oarecare masura, dar in nici un caz nu imi pasa de ei mai mult decat imi pasa de mine. Dar sunt unii oameni care nu inteleg asta si nici nu vor sa o inteleaga, dar totusi imi reproseaza asta, chiar daca nici lor nu le pasa.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De parca ei nu se iubesc si face totul pentru ei, ipocrizie umana, fiecare om isi satisface nevoile prin alti

| Deaad a răspuns:

Datorita indoctrinarii religioase.

| Zaygon a răspuns:

De ce? Foarte simplu. Pentru ca traiesti in societate si daca incerci sa fi mare si tare de unu singur nu vei reusi. Am avut un coleg de camera la camin care era asa si da chestia asta in general duce la aroganta. Este mai mult ceva de genu: esti arogant si faci pe desteptu cu mine? Du-te dracu ca si eu pot sa fiu.
Daca tu faci parte dintr-un colectiv si te rog sa faci un lucru pentru ca eu sunt in imposibilitate sa il fac iar tu nu il faci pentru ca esti un cacanar egocentrist sa nu te simti dupa exclus.

| MistretulPufos a răspuns:

Sunt batuti in cap

| Anca_Lazar_1989 a răspuns:

Buna! Si eu spun asta si sunt privita ciudat laughing! Lasa-i sa creada ce vor, doar parerea noastra conteaza mai mult, nu? Sunt doi idei de punctat aici. 1. Majoritatea oamenilor sunt la fel ca noi dar, nu au tupeul, sinceritatea sau ce vrei tu sa spuna lucrurilor pe nume. 2. Exista oameni, rari ce-i drept, care chair nu se gandesc la ei pe primul plan. Ii gasesti facand voluntariat sau luptand pentru cauze ce ar pierdute. Unii sunt doar tampiti sau vor sa para ca tin la altii tot pentru imaginea lor dar, altii chiar n use pun pe ei pe primul loc si sa stii ca sunt oameni deosebiti. Revenind la intrebarea ta: majoritatea sunt la fel ca tine dar, nu verbalizeaza asta. Loe yourself and anime!

| Mayhem666 a răspuns (pentru Anca_Lazar_1989):

The anime are all that matter happy

| melaniemartinezftw a răspuns:

Hmm..pai vezi tu "love yourself" suna un pic cam narcisist deaorece pari cam egoist pentru ca nu acorzi suficienta atenție asupra lucrurilor din jurul numai de tine insuti.dar cui ii pasa ce cred alți oameni? Fii tu si nu te mai uita in gura proștilor! Sper ca te am ajutat!