| Rahael1 a întrebat:

Imi trebuiesc citate sau afirmatii despre,, Drama".De dorit sa fie si autorul.)))Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| WAngel a răspuns:

-Nu exista drama in lumea concreta. Nu exista decat in imaginatie.
-Drama fizica nu ne atinge decat atunci cand ni se arata sensul ei spiritual.
-Nu exista drama si nici patetism decat in intamplarile cu oameni.
-fericirea.un episod in marea drama a durerii.
-Drama omului şi a timpului n-o trăieşte decât acela care a separat timpul de existenţă şi care în această disociere, fugind de existenţă, e apăsat de timp. Şi acela simte cum creşte în el timpul asemenea morţii.
Sper ca te-am ajutat. Funda?