| anonim_4396 a întrebat:

In care tari se poate calatori cu buletinul?

Conform unei stiri din 2006, in urmatoarele tari se poate calatori cu buletinul:Austria, Belgia, Danemarca, Estonia, Finlanda, Franta, Germania, Grecia, Irlanda, Italia, Letonia, Lituania, Luxemburg, Malta, Marea Britanie, Olanda, Polonia, Slovacia, Slovenia, Spania, Portugalia si Ungaria.

S-a mai schimbat ceva de atunci?

6 răspunsuri:
| antonia09 a răspuns:

Buna,
Cel mai bine ar fi sa consulti urmatorul link: http://www.politiadefrontiera.ro/ sectiunea Conditii de calatorie in strainatate pentru cetatenii romani.
Calatorie placuta.
Cu bine,

| ikram a răspuns:

Se poate calatori doar cu buletinul in tarile care fac parte din UE. In prezent UE are 27 de tari memebre. http://ro.wikipedia.org/wiki/Extinderea_Uniunii_Europene

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate călători fără buletin în tarile care fac parte din UNIUNEA EUROPEANA.@ikram ți-a dat un link unde poți vedea tarile membre.

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimica

| pedro_7151 a răspuns:

Cu buletinul poti calatorii in toate tarile care sunt membre ale uniunii UE dar sa circuli pe rotzi deci nu cu avionulbig grin

| Nikol_Nico_1969 a răspuns:

Pot calatori in FRANTA doar cu buletinul?