| anonim_4396 a întrebat:

In clasa a 8-a se fac vaccinuri antitetanos?
Stiu ca am facut 2 atunci dar nu imi amintesc pentru ce erau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Scurt_Raducu_1992 a răspuns:

Da se fac si in clasa a 8-a dar se mai pot face si in a 9-a. Funda?

| Annnonimm a răspuns (pentru Scurt_Raducu_1992):

Sunt obligatorii, nu? Adica s-au facut si acum cativa ani in urma? Eu l-am facut acum 6 ani si nu stiu daca era antitetanos.
Stii cumva cat tine imunitatea la ele?

5 răspunsuri:
| Laura_Dinu_2001 a răspuns:

Da, se fac.

| Annnonimm a răspuns (pentru Laura_Dinu_2001):

Mersi
stii cumva daca s-au facut si acum cativa ani in urma
eu l-am facut acum 6 ani in clasa 8a dar nu stiu daca era antitetanos

| Scurt_Raducu_1992 a răspuns (pentru Annnonimm):

Da se face si in clasele primare alelas vaccin

| Annnonimm a răspuns (pentru Scurt_Raducu_1992):

Mersi deci se faceau aceleasi vaccinuri si prin 2009?