| Juny0 a întrebat:

In weekend merg din nou la niste rude si m-au rugat sa le pun pe dvd niste filme mai noi. Problema este ca eu le-am mai facut de doua ori dvd-uri insa imi tot spun ca unele au mers, altele nu. Ei au un dvd player dar problema este ca habar nu au ce fisiere suporta, de cand este, etc. Puteti sa-mi spuneti un format general, care sa mearga sigur pe dvd player dar de marime nici prea mare ca sa incapa pe dvd mai mult de 2 filme?
Din cate am inteles nu este chiar foarte vechi acel dvd, il au de doar cativa ani si chiar daca ultima data le-am pus doar.avi tot mi-au spus ca unele au mers, iar altele nu. Ma gandesc sa nu fie de la rezolutie ceva...

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In afara de formatul specific DVD, toate suporta formatul MPEG2.
Un program bun de conversie si cu subtitraj (daca ai) e Winavi, dar nu e gratis.
http://www.afterdawn.com/.......cfm/v10_0