| kenzo a întrebat:

Intrebare:

Acum ~10 ani cred era o emisiune pe tvr1 sau pe tvr2 cu o emisiune gen concurs copiata de pe posturile din Franta. Era o echipa ~7 persoane si trebuia sa rezolve diferite misiuni contra timp si la fiecare misiune trebuia sa gaseasca o cheie. Stiu ca era un Turn unde se afla un batran cu barba alba parca se numea ceva de genu " Four vaioar" nu cred ca se scrie asa dar nu stiu ce indicii sa va mai dau poate asa isi aminteste cineva cum se numea emisiunea aia. Daca stie cineva va rog sa imi dea un reply Dau funda la castigator Numai cei de peste 20 ani pot sti acea emisiune

Răspuns Câştigător
| piktor a răspuns:

Fort boyard
era initial pe tv5. cred ca si acum se mai difuzeaza
ce vremuri...:X

2 răspunsuri:
| kenzo explică:

Daaaaaaaaa.asa. super tare.nu ma asteptam sa raspunda cineva ...merci muuuul :big grin o sa caut pe youtube episoade. merci big grin

| Buha_George_1985 a răspuns:

Fort Boyard s-a difuzat cel mai mult pe PRO TV (5-6 sezoane), TVR-ul a difuzat putin prin '94.
Oricum Fort Boyard se difuzeaza si astazi pe diverse canale, originalul fiind pe France 2.