| best1people a întrebat:

La bac la romana cerintele impun 60-100, 150-300 si 600-900 de cuvinte limita,dar sa zicem ca nu ai timp sa le numeri,cam cate pagini sau randuri inseamna aceste cuvinte, si plus de alta, corectorul sta sa numere cuvintele la toti?

3 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Un corector vede cate cuvinte ai pe primul rand si inmulteste cu numarul de randuri, la care se rotunjeste in sus. Mai sunt si care nu au ce face pe acasa intr-adevar laughing

| Mary012 a răspuns:

Nu se numara cuvintele. La scoala nu v-a spus? De obicei intra vreo 10 cuvinte pe pagina de 100 de cuvinte o pagina.

| Alle02 a răspuns:

Pai se ia asa 60-100 adica 60 si chiar 100 de randuri, e eseu.