| Levelstar a întrebat:

La liceul Grigore Moisil din Bucuresti la profilul mate-info se include si limba engleza intensiv?

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Cls a 9a am avut: 4 ore de info, 5 ore de mate(una era de optional), 1 logica, 1 muzica, 1 desen, 2 sport, 2 chimie, 2 fizica, 4 romana, 2 engleza, 2 franceza, 1 geografie, 1 istorie, 2 biologie(poate am uitat sa scriu ceva), muzica si desen faceam o data la 2 saptamani, adica o saptamana faceam desen, o saptamana faceam muzica.
In clasa a 10a s`a schimbat si faceam: 5 ore de mate(una era optional), 2 info, 1 geografie, 1 istorie, 1 psihologie, 1 educatie antreprenoriala, 2 engleza, 2 franceza, 2 chimie, 3 fizica, 2 sport, 1 muzica, 1 desen, 4 romana, 2 biologie

| Levelstar explică (pentru j1NNNx):

SI ACOLO ERA ENGLEZA INTENSIV?
Adica era greu asa?

| j1NNNx a răspuns (pentru Levelstar):

Nu, se face doar ca sa nu uiti engleza. Exact cum e matematica la uman. laughing

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, dintre cele 5 clase de "Matematică-Informatică" sunt :
* 3 clase de Matematică-Informatică "simplu"
* o clasă de Matematică-Informatică "intensiv Engleză"
* o clasă de Matematică-Informatică "intensiv Informatică" - vezi pag. 65 din "Broşura admiterii 2015" ( pe care aţi primit-o şi de la şcoală ) de la linkul :
http://ismb.edu.ro/......mitere.pdf

Toate cele bune!

| Levelstar explică (pentru bursuc001):

Vezi ca nu e bine brosura 2014, media de admitere este 9.43
Brosura 2015-2016 -8.93

| bursuc001 a răspuns (pentru Levelstar):

DA, ai dreptate; am dat linkul GREŞIT sad
Graba, bat-o vina rolling on the floor

Acum am corectat happy

O zi frumoasă!

| Levelstar explică (pentru bursuc001):

big grinwinking