| Arthiom a întrebat:

M-am saturat de pisicile vecinilor. Sa imi tot intre prin curte si sa murdareasca gardul ori masa de afara, sau sa urineze peste tot. Ce as putea face sa scap de ele? (sa nu vad raspunsuri prin care sa imi ziceti sa vorbesc cu vecinii, ca asta nu se poate, sunt genul de oameni care au fixata o idee retarda in cap si nu le-o poti scoat)
FUNDA!

19 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Deci, cum raton prăjit să le otrăveşti, loooool.

| Idkidk a răspuns:

I-aţi un câine rău! Ta va ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt nişte simple animăluţe.
Nu mori dacă mai speli masa aia.
Ori că sunt pisicile, ori că se umple de praf şi de chestii de la rândunele tot va trebui să o cureţi.
Cât de plictisit şi trist de viaţă să fii să te plângi de aşa ceva?

| Arthiom explică (pentru anonim_4396):

Probabil esti vreun iubitor de animale spalat pe creier. Pe masa aia nu ajung suvenire de la vrabiute sau alte pasari, si chiar daca ar fi asa, as prefera pasarile decat urina de pisica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă cu spray de ardei iute sau praf de ardei iute pe gard și prin grădină.

Dacă zici că vecinii tăi nu pot să înțeleagă că te deranjează pisicile, nu le otrăvi sau prinde că poate te mai și reclamă la protecția animalelor.

| Arthiom explică:

Nu esti criminal daca omori un animal, daca e sa o luam asa, fii atent la intrebarea asta, ps, daca sunt iubitori de animale pe aici, sa se uite si ei: CE ATI MANCAT IN DIMINEATA ASTA? SAU IAR LA PRANZ? ORI LA CINA? sunt 100% sigur ca macar o data pe zi ati mancat ceva din carne sau cu carne. Va plangeti ca sunt pisicile niste biete animale si ar trebuie protejate, dar v-ati gandit vreodata naibii la milioanele de gaini, pui, porci, vaci sacrificate anual ca sa mancati voi? Pe alea de ce nu le protejeaza nimeni? Nu comentez la asta caci si eu mananc produse din carne, dar nu iau apararea altor animale doar pentru ca in tara noastra nu se consuma.

| whatevernvm a răspuns (pentru Arthiom):

Nu ai niciun drept să omori animalele altuia. Dacă nu ești capabil să te înțelegi cu vecinii mergi la politie. Dar NU ai dreptul să omori animalele altuia. Nu cred ca găina pe care o mănânci tu e luată de la vecinu ca ți s-a **** în curte.
Dacă cineva s-ar atinge de motanul meu aş merge direct la protecția animalelor. ăsta nu e motiv să omori. Nu îți dai seama câtă suferință simte stăpânul. Chiar dacă te doare în ***, mai bine mergi la politie sau găsești un mod de a le speria.

| Arthiom explică (pentru whatevernvm):

Dude, nu am zis ca le omor, am zis doar ca mi se pare foarte aiurea sa fie protejate atat de mult unele animale pe cand altele mor pe capete in cele mai groaznice moduri.

| EneCristian a răspuns:

Ma scuzi dar nu sunt iubitor de pisici si alte metode nu prea sunt daca esti atat de cult omule hai da o solutie.

| whatevernvm a răspuns (pentru EneCristian):

Să nu mai existe sălbatici ca tine. Sper să mănânci cât mai multă mâncare cu urina de pisică. Și tu, și cel care a pus întrebarea.

| EneCristian a răspuns (pentru whatevernvm):

Deci nu ai o solutie atunci de ce critici si mai usor cu chestii din astea fiindca nu are rostul practic tu esti aici ca miezul din kirtos kolas ai inteles? Domnu' pacifist cu animalele iti urez tie acea soarta pe care o insiri oke?

| whatevernvm a răspuns (pentru EneCristian):

Am soluții mai bine decât ale tale. Citește mai jos. Dar sunt mai greu de aplicat și cei din Evul Mediu preferă să omoare. Nu ești tu un iubitor de animale, dar dacă cineva mi-ar omorî motanul nu aș reacționa prea ok

| EneCristian a răspuns (pentru whatevernvm):

Eu consider ca daca ai un animal esti responsabil de animalul tau nu il lasi de capul lui( ce ar fi sa am si eu un vultur si sa il las sa iti strice tie prin curte sau sa iti omoare din animale?)deci mai ales ca solutiile tale nu sunt logice, sunt extrem de curios ce politist se ocupa de mata aluia daca il chemi mai ales in Romania. Sa fim seriosi inca traiesti intr-o lume de basm si da poate otrava nu e o solutie dar atunci ademenesti animalul si il inchizi ii dai drumul doar cand proprietarul se tine de capul lui.Ca iubitor de pisici poate ca te inteleg intr-o masura dar revin ori ai grija de el ori daca nu pa.

| whatevernvm a răspuns (pentru EneCristian):

Îl ademenești cu otravă? Ai măcar puțină logică? Ce-i dai, somnifere?

| EneCristian a răspuns (pentru whatevernvm):

Era doar o expresie si da ii bag somnifere cat despre tine din nou daca nu raspunzi la ce te intreb eu dc mai postezi? AI animal ai grija de el nu am eu grija in locul tau face tampenii plateste.

| 2BeCristi a răspuns:

Astia care zic de câine: pai sa faca câinele ce fac pisicile (murdărie). Nu cred ca exista o solutie daca nu poti vorbii cu vecinii.

| Cossta a răspuns:

I-ati un caine mai furios putin, macar pentru o saptamanama sau doua, sa priceapa felinele ca pe acolo nu au ce cauta...

| 12121212121212121212121 a răspuns:

Care e problema ta? ca nu inteleg... eu mi-am zis parerea la fel cum si tu poti sa tii o spui. nu ma intereseaza ce crezi tu.( si sunt fata)

| Mrs7skittles a răspuns:

Am citit pe undeva că dacă presari zaț de la cafea prin grădină dispar...dar nu am încercat. Sper să te ajute.