| Aurica2014 a întrebat:

Nu am mai fos de ceva timp la nunta, se dau flori la restaurant sau la biserica?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La restaurant.Sau la cununia civila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La restaurant si la primarie cand se cununa civil. La biserica nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La primarie,dupa ce a citit acolo primarul sau cine face actele,la sfarsit dupa ce au spsu,,da,, si peimarul a raspuns,,aha, vai de capul vostru vo nu stiti in ce va bagati,,laughing, se imparte flori bomboane, prajituri etc. Poze, tot tacamul.

| dragodana a răspuns:

Salut! Ca sa simplificam:unde te duci prima oara.
Sa dezvoltam. Daca se face cununia civila, apoi cununia religioasa si petrecerea.Dai la cununia civila.
Daca este doar cununie religioasa(la biserica) apoi la restaurant(petrecearea propriu-zisa), dai la biserica.
Daca te duci doar la restaurant dai acolo.

| Aurica2014 explică (pentru dragodana):

Cununia a fost deja, si acolo am dat flori, petrecerea si la biserica sunt in alta zi

| dragodana a răspuns (pentru Aurica2014):

Salut! Alti bani, alta distractie.Dai flori, din nou, la biserica.