| Valentinaldoilea a întrebat:

Nu pot copia nimic de pe PC pe tableta (prin cablu). PC-ul "nu vede" tableta desi se aude "clic" cind bag cablul. De ce? Ce setari trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai reusit sa faci ceva?

28 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Ce windows ai? marca tabletei?

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

Windows 7. Allview

| gelu1970 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Ok in seara asta o sa intru si vorbim. daca ai posibilitatea incearca sa conectezi tableta cu alt cablu, desi nu cred ca o sa dea rezultat.
stai linistit ca are rezolvare.

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

Nu, nu am reusit nimic. Nu numai ca am lipsit dar, cit am incercat, tot nu pot.

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

Scuze, am lipsit un timp.

| gelu1970 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Nu e o problema. daca ai lipsit nu trebuie sa dai explicatii.
ai teamviewer instalat in pc '

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

Da.

| gelu1970 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Ok. deschide team si trimite id si pass in mesaj privat.

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

Nu l-am folosit niciodata. Id i pass sint din team?

| gelu1970 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Da

| gelu1970 a răspuns (pentru gelu1970):

Scrie doar pass

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

| gelu1970 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Ai putina rabdare caci nu imi da voie team sa ma conectez. L-am folosit si l-am oprit de prea multe ori.
a disparut scrisul acela de pe screen?

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

Scriam amindoi odata. Nu stiu ce ai scris in ultimul mesaj.

| Valentinaldoilea explică (pentru Valentinaldoilea):

Ies si eu putin.

| gelu1970 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Am scris ca vorbim mai tarziu deoarece trebuie sa ies.

| Valentinaldoilea explică (pentru gelu1970):

Eu spuneam atunci ca daca e asa complicat, renunt si ramine asa. Si asa ai lucrat toata dupa amiaza pentru mine.

| gelu1970 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Ai reusit sa faci ceva?

| gelu1970 a răspuns:

Scrie pass aici ca in mesaje ajunge tarziu

| untu a răspuns:

Incearca sa vezi UPDATE sau actualizari drivere! Poate ca este nevoie de asemenea transfer prin BLUETOOTH!

| Valentinaldoilea explică (pentru untu):

Am incercat si prin bluetooth. Dar pina la drivere... mai am mult de invatat.

| untu a răspuns:

Ia vedeti la conectare prin cablu cu tableta si apasa de la computer START> COMPUTER> vezi ceva componentele (Local Disk:C, DVD-RW Drive(Dhappy, Other, alte dispozitive adaugate!

| Valentinaldoilea explică:

Oare e posibil..., hm, nu stiu, intreb... sa fie un virus ce mi-a sters ceva/driver? Pentru ca brusc, nici aparatul foto nu il mai vede. Multumesc tuturor pentru ajutor.

| Pietricel a răspuns:

Uita-te pe tableta si trebuie sa iti arate in bara de notificare una cum ca conectat ca mediu de stocare USB. Mie asa imi arata.

| Valentinaldoilea explică (pentru Pietricel):

Ah, scuze dar am lipsit. Da, si mie imi arata conectat ca mediu de stocare, ca aparat foto si inca ceva. Le-am bifat pe rind, nu merge. O vede ca mediu de stocare si... atit. Nu pot copia nimic.

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns:

Cand bagi mufa in pc in tableta iti scrie incarcare prin cablu usb dai pe optiunea aia si si tiapar mai multe propoziti sau optiuni si bifeaza sau dai pe cea de transfer de fisiere si dupa aiai scoate cablu si baga-l din nou si ar sa-ti mearga

| Valentinaldoilea explică (pentru Rosu_Cristian_2000):

Am gasit: conectat ca aparat foto, ca... pentru transfer fisiere, etc. L-am bifat pe rind pe toate si nu a mers. Am sa incerc cu scoaterea cablului. Multumesc.

| Rosu_Cristian_2000 a răspuns (pentru Valentinaldoilea):

Daca nici asa vezi la u prieten ce team zis daca nuiti trebuie un driver