| AlexStanciu12 a întrebat:

Oare este ceva in neregula daca nu am scris initiala tatalui (in cadranul subsemnatul/a) in cererea de inscriere pentru bac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu am scris-o. Nici nu stiam ca trebuie scrisa. Nu cred ca este ceva in neregula. Pentru linistea ta, mergi la scoala si intreaba.

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu cred că are importanță. Dar, ca să fii liniștit, vorbește cu diriginta, ori cu secretara școlii și roag-o să-ți dea fișa de înscriere, pentru a face o completare. Dacă ea consideră că e obligatoriu să fie menționată, atunci o vei rescrie, ori o vei completa cu litera lipsă, mna...
De obicei, se obișnuiește a se trece inițiala tatălui (dacă tatăl tău are două prenume, se trec ambele inițiale), iar dacă din certificatul de naștere lipsește numele tatălui, atunci vei trece inițiala mamei. Oricum, fișa ce ai completat-o va rămâne doar în liceu, secretara liceului va copia datele în PC, ca să fii luat în evidență.

| AndreeaDB a răspuns:

Da.