| serau999 a întrebat:

PC-ul meu functiona perfect inainte sa fac schimb de placi de baza cu altul (am vrut sa testez ceva) dupa care le-am refacut (cum erau inainte). Cand il pornesc, perfect, totul, asa ca intru pe YouTube sa ma uit la ceva. Deodata Blue Screen cu nu stiu ce chestie care se incarca din 5 in 5 sau 10 in 10 pana la 100 dupa care se restarta pc-ul. Cand se deschidea iar nu mai facea nicio problema, dar daca intrai intr-o aplicatie, dupa nu stiu cat timp, gen o ora, tot dadea crash (orice urmat de "Has stopped working"), si daca reintrai, tot asa din 5 in 5 minute tot crash. Ce pot sa fac?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica inca o data daca ai pus piesele bine infipte in sloturi. Verifica si daca memoria este la locul ei. Daca este in sloturile initiale. Daca cumva ai doua tipuri de memorii schimba-le locul. In final, schimba Windowsul.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Daca placile erau identice ai incurcat ceva, daca erau diferite se rezolva daca reinstalezi Windows.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Verifica cum ai pus piesele. probabil ai incurcat ceva pe acolo.

| KillaNoFilla a răspuns:

Ce eroare iti da la blue screen, cu aia iti dai seama ce e stricat.

| Xenos a răspuns:

Incearca sa iti cumperi alta placa video sau, desigur incearca sa iti pui vechea placa de baza.

| Xenos a răspuns:

Incearca sa cumperi alta placa de baza.Sau asigura-te ca le-ai pus bine.