| Walker_Speedy_1995 a întrebat:

Sal TPU
Am si eu o intrebare
Cand ma bat cu cineva cum pot folosi inaltimea in avantajul meu?

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl010101 a răspuns:

Hei! Astazi eu m-am intalnit cu un prieten de-al meu care mi-a povestit exact asa:
Astazi am avut un conflict cu un tip de vreo 18 ani 1.80m, eu avand numai 16 ani si 1.60 laughing Bineinteles eu eram cu un prieten cam de varsta mea, in fine … respectivul baiat a inceput sa se impacienteze, doar pentru simplul fapt ca ma uitam la prietena lui laughing … cand il vad ca incepe sa-l loveasca pe tovarasul meu. Eu ce sa fac … nu am mai stat pe ganduri si am sarit cu picioarele pe el. i-am dat un picior in cap, dupa care l`am luat la pumni laughing … si uite asa am reusit sa-l bat.
Ce vreau sa spun, este ca nu conteaza varsta, greutatea sau inaltimea … tot ceea ce conteaza este increderea de sine. In situatii extreme iti descoperi multe capacitati ascunse.
Dupa aceasta intamplare am tupeu sa o dau "face to face" cu oricine, bineinteles daca sunt provocat (niciodata nu am cautat certuri sau alte lucruri de genu`).
Ce ziceti? Am procedat bine?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Adica tu ai 20 de ani si nu ai aflat inca daca inaltimea ajuta sau nu? happy normal ca ajuta, se numeste alonja, daca te bati asa cum ai cunostinte mai bine nu te implica in chestii care nu sunt de tine.

| RAY a răspuns:

Dar de ce trebuie sa te bati asa animal esti? nici animalele nu se bat asa vai samar ce oamenii zac in tara asta

| VictorVictoras a răspuns:

In primul tand ar trebui sa folosesti cerebelul, si daca l-ai folosi nu ar mai fi nevoie sa folosesti inaltimea.

| VictorVictoras a răspuns:

In primul rand ar trebui sa folosesti cerebelul, si daca l-ai folosi nu ar mai fi nevoie sa folosesti inaltimea.

| Maria_Bianca_1990_mTvK a răspuns:

Poti sa o folosesti, dar ai nevoie si de minte

| Walker_Speedy_1995 explică:

Tin sa mentionez ca am 13 ani si vreau sa folosesc pentru auto aparare

| Cacanarul a răspuns:

Ba fraiere, asta vine aici sa intrebe intrebarea asta, nu sa il inveti tu lectii de viata Iji agaz zlinosule.

IF, tine-l departe, bratele tale lungi sunt alt avantaj. Foloseste mediul, da cu scaune, etc. daca e nevoie. Da-i jab-uri rapide spre ochi si apoi continua cu ceva mai consistent. Fa adversarul sa loveasca primul sau macar sa incerce.