| konon a întrebat:

Sal TPU. Am venit cu tata in Germania i-ar el a plecat, eu am ramas aici. Ma pot intoarce in tara cu mama? am 17 ani si nu am procura facuta sau ceva.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru reintoarcerea in tara nu ai nevoie de declaratie si nici chiar de insotitor, asa ca te poti reintoarce linistit si fara probleme cu mama ta.

| Danzell a răspuns:

In mod evident, da te poti intoarce in tara cu mama. de ce nu ai putea? atat timp cat ai un tutore legal care te insoteste, poti sa te duci unde vrei tu.

| RaresAndSo a răspuns:

In tara la tine te poti intoarce si singur cu autocarul fara procura