| denisman a întrebat:

Sal TPU, astazi mi-a intrat un rahat de antivirus chinezesc si nu stiu sa il dezinstalez, va rog sa ma ajutati cu un link de la un tutorial, sau ceva, dau FUNDA, urgent!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce Windows ai? La W7 ai in Control Panel Programs and Features si click dreapta apoi Uninstall.
La XP uite: https://www.youtube.com/watch?v=zk8oxvsIwgI

| InVisible99 a răspuns:

Start-control panel-all programs-unistall si-ti apare lista cu programele, cauti chinezescu si dai dezinstalare, depinde ce windows ai

| denisman explică (pentru InVisible99):

Man, problema e ca in control panel nu apare :/

| InVisible99 a răspuns (pentru denisman):

Seteaza view by category

| RAY a răspuns:

Malbarytes,system restore

| doctorandus a răspuns:

Daca te referi la 360 Total Security e un antivirus foarte bun, pentru ca are la baza propria tehnologie chinezeasca, plus tehnologia romaneasca de BitDefender, plus tehnologia nemteasca de Avira. Atat BitDefender cat si Avira au castigat pe anumiti ani premiul pentru cel mai bun antivirus din lume.

Atata ca e are multe false pozitive, cand zice malware generic din perspectiva proprie (a motorului chinezesc), atunci daca stii ce faci poti sa le scoti singur din carantina si sa le bagi in lista de ignorare.

| No10 a răspuns:

Pff mie mi-au intrat vreo 3 si nu stiam nici cum sa le dezinstalez laughing Nu a mers nici cum asa ca nu te chinuii! Eu am reinstalat windowsu-ul si totul e ok. Acuma daca nu esti dispus sa reinstalezi windows-ul, poti incerca sa il dezinstalezi fiind scrisul in chineza daca dai la nimereala si poate nimeresti, "unistall" laughing Bafta!