| Skyline9 a întrebat:

Sal TPU

Vreau sa plec pe vas de croaziera ca bucatar si vreau sa aflu cat mai multe detalii, cat muncesti ce salariu ai etc.

Am gasit pe net tot felul de discutii despre cleaner fotograf vanzator...

despre bucatar nu am gasit nimic, am gasit decat despre "Norwegian Cruise Line ca este o firma jegoasa si esti tratat ca un sclav.
Si pe ce firma de vase de croaziera sa nu apuci gren Royal caraibean, Celebrity cruises, Atlantis seea etc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul unei foste colege de munca a lui maica-mea lucreaza pe vas. In fine, acum cativa ani lucra pe vas de croaziera si nu neaparat bucatar. Facea si de macare, dar era un fel de ospatar. 22 de ore din 24 le muncea cu adevarat, umbla fara incaltari pentru ca atat de mult il dureau picioarele ca nici nu mai putea sta incaltat. PE vasul de croazeiera sa muncese, dar a i bani. 3000 de euro lua in mana + bacsisuri de la pasageri bogati. Zicea ca un pasager a lasat 600 de euro bacsis numai ca ia servit macarea in camera la ora 3 dimineata. Munca multa, dar ai si bani. Nu stiu acuma daca mai lucreaza. Cand te ajungi uiti pe toata lumea. Poate intelegi ce vreau sa spun.