| anonim_4396 a întrebat:

Salamul de biscuiti ingrasa? Cate kcal la 100 de grame?
Ziceti-mi si mie ceva dulce care nu ingrasa...in afara de fructe
Merci:*

7 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Salatele de fructe, prajiturile cu miere sau cu zaharina, aluaturile usoare sunt foarte simplu de preparat. In sfarsit, va puteti bucura de retete dulci, gustoase si sanatoase!

Exista dulciuri care, prin diferite artificii, pe care le vom descrie, incearca sa ingrase mai putin: adica dulciuri al caror aport caloric este mai mic.

Dintre toate restrictiile pe care ni le impunem, restrictia de dulciuri este cea mai grea, deoarece o placere de a manca, mai ales dulciuri, exista la cei mai multi oameni. Suprimarea totala a dulciurilor nu are o justificare medicala, nici chiar in cazul unor boli.

Cu unele precautii de alegere si preparare a majoritatii deserturilor, ele pot avea un efect binefacator asupra multor suferinte. De exemplu: un preparat dulce, cu oua, lapte, faina, frisca, in cazul unui ulcer gastric sau duodenal, are efect calmant (mai ales daca nu este indulcit excesiv).

| Malvina24 a răspuns:

Poate te ajuta site-ul asta:
http://www.eva.ro/......-3063.html

| Demoiselle a răspuns:

Pai salamul de biscuiti e facut in casa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ce este dulce ingrasa. dat daca tot vrei neaparat ceva dulce, alege ceva facut in casa, nu preparate de cofetarie pentru ca sunt niste bombe calorice

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde in ce cantitati mananci, daca mananci 2-3 bucati nu crd ca ingrasa dar daca mananci mai mult ingrasa...in fond.depinde de organimul tau unele persoane se ingrasa din orice iar altele mananca dulciuri foarte mult si nu se ingrasa.Si bea multa apa. o sa te ajute sa scapi de pofta de dulce si mancare.Bafta!

| Dizzydizz a răspuns:

Waii
normal ca ingrasa
nu exista asa cVstraight face
pentru placere trebuie sa risti
daca vrei o masa consistenta consuma fitness
e ceva dulce si hranitor
renunta in special la ciocolata si creme de ciocolata in general
:*
dar iti recomand daca vrei sa slabesti sa nu pui acces pe mancare.
Fa sport si mananca normal
te va ajuta sa dai jos mai mult decat carezi
bfT:*