| Marina_Ana_1997 a întrebat:

Sall, Matusa mea si-a incarcat cartela de cosmote cu 5 euro si si-a activat o extraoptiune care in mod normal ar trebui sa dureze 30 de zile. insa ei i-au luat minutele in mai putin de doua saptamani..si nu ar fi prima data cand i se intampla asta. Din cate mi-a zis i s-a mai intamplat odata. Ma poate ajuta cineva cu asta va rog frumos happy :*

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate că, fără să înțeleagă anumite tehnici, plasate subtil, dar intenționat, de către firmă, mă refer la testele, gen: psihologice, horoscop zilnic etc., a dat ok, acceptării acestor prostioare, care, după o săptămână de gratuitate, dacă vrei să le primești în continuare, te taxează, cu restul creditului, aflat în telefon. Cel puțin, așa fac cei de la Vodafone. Și probabil, vicleșugul s-a extins. : ))
În mod cert, și la Cosmote, trebuie să existe trei numere, pe care să le tastezi, și unde poți verifica zilnic, creditul din telefon.
Eu zic să se ducă la firmă, să se informeze. Oricum, să știi că, indiferent câtă nedreptate va simți, tot aceia vor "avea" dreptate. Dar măcar, data viitoare, să nu mai repete greșeala. E tare anapoda să nu știi care ți-a fost greșeala.