| Abby_6693 a întrebat:

Sall...pentru fani naruto shippuden!
Ce se va intampla in continuare, va reusi naruto si sakura sa-l aduca pe sasuke acasa?thinking

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Buna. M-am uitat odata pe youtube si am vazut ultimele episoade. Dar am vazut ca sasuke se lupta cu fratele lui si mor amandoi.Deci nu, nu mai ajunge acasa din pacate.Cauta pe youtube naruto shippuden si scrie tu ce episoade vrei, nu mai stiu ce numar, am vazut mai demulthappy

40 răspunsuri:
| IM5 a răspuns:

Nu nu este adevar sasuke castiga se bate mai tarziu cu sakura nu moare nimeni dar ai sunt doar 4 epcrying

| yodeiutza96 a răspuns:

laughing)) sasuke nu moare ma straight face dc ai dat fundita rolling on the floor)?

| elena327 a răspuns (pentru yodeiutza96):

Mai sasuke il bate pe itachi
dar nu stiu daca sasuke isi va da seama de puterile lui sakura?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa mine nu cred ca reuseste sa il aduca inapoi in konoha.Eu cred ca sasuke incearca sa distruga konoha si naruto reuseste sa il opreasca si devine al 6-lea hokage. dar nici asa nu este bine.pentru ca am auzit ca al 6-lea hokage ar fi Danzo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Danzo moare in timpul adunari celor cinci kege, este omorat de sasuke, iar tunde isi revine deci nu va fi nici un al 6 lea. Naruto si cu Sasuke vor lupta din nou si vor muri amandoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci Naruto a spus ca o sa moara amandoi atunci cand o sa se lupte (el si sasuke), dar pana atunci va trebuie sa il omoare si pe madara uchiha si pe kabuto si pe Zetsu (omu` planta). Mai e destul de mult, un final frumos ar fi aducerea lui sasuke inapoi, dar din pacate mort, dar cel mai probabil dupa cum a spus si Naruto ("Cum poate o persoana sa fie Hokage daca nu a putut sa`si aduca inapoi nici prietenul?") nu cred ca va ajunge hokage si va muri incercand tot sa il aduca inapoi pe sasuke. Ceea ce nu isi dau seama e ca sasuke e cuprins de ura si nu ar mai putea fi prietenul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei bine, sa stiti, eu m-am uitat pana la ep 191(naruto shippuden, ca pe al simplu l-am terminat; p) si naruto nu-l aduce pe sasuke inapoi. Sasuke il omoara pe orochimaru si pe itachi iar acum vrea sa atace konoha. Sa speram ca il opreste naruto si il convinge sa se intoarca. Desi ar fi prea usor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da da probabil se vor chinui ceva timpoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok...pai sa ma gandesc...ganditi-va si voi pozitiv. sasuke, sakura si naruto si personajele astea care apar mai des nu au cum sa moara mai ales cei 3 pentru ca sunt personaje principale si pana la urma serialele mereu se termina cu happy end nup?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tsunade va iesi din coma si nu va mai fi nevoie de al 6-lea hokage ( Danzo ) deci ramane numai Tsunade, si il recomanda pe Naruto ca al 6-lea ceva de gen am auzit si cred ca e asa. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunteti un pic oleaca naruto spune de fiecare data ''nu voi muri pana nu voi ajunge hokage'' si el mereu isi tine promisiunea! dupa parerea mea sasuke in omoara pe danzo si pe batrani aia 2 si naruto in aduce la realitate! ori se lupta si naruto castiga pentru ca itachi cand s-a intalnit cu el a spus ''iti dau jumatate din puterea mea'' a cea putere poate e sa fie rezistent la mangekyou sharingan si in va aduce mort si naruto deveni hokage! asta sper eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sasuke vrea sa se razbune pe kohona, si sa-i omoare pe cei 2 consilieri sh pe danzo. danzo a ajuns al VI-lea hokage ( provizoriu, pana se reface tsunade ) sh cred ca v-a da ordinu' de-al ucide pe sasuke uchiha. sasuke il invinge intr-un final pe danzo, care poseda sh el sharingan in mana dreapta ( o multime de ochi sharingan, sh cred ca mai are ochiul drept cu sharingan ). Acuma exista mai multe posibilitati :
1- sasuke este omorat de sakura
2- sasuke se lupta cu naruto, naruto fiinda castigatorul sh sasuke murind ( nu de-a dreptul, ar urma drumul lui madara, despre care s-a spus ca a fost ucis de primul hokage, dar nu a fost asa )
3 - naruto reuseste sa-l aduc pe calea cea buna pe sasuke si-l face sa revina in konoha ( cu partea de putere data de itachi uchiha )
As vrea sa fie ultima varianta, dar ...sa vedem big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa va raspund m-am uitat pe manga.care este cu vreo 70-80 de episoade inainte, deci naruto va mai tine linistit 2 ani. Danzo va murii fiind ucis de sasuke, iar naruto se va antrena si va reusii sa stapaneasca puterea vulpii cu ajutorul mamei lui. Deocamdata pe manga il arata pe kabuto alaturi de itachi si ceilalti pe care ii va invia luptandu-se cu cei din konoha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sasuke nu moare il bate pe fratele lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S'ar putea ca Sasuke sa se intoarca deoarece in wikipedia scrie ca Haku inviat de orochimaru ii tine o predica lu Sasuke si se intoarce... Doar ca serialele japoneze se termina trist decioh go on Asta estraight faceSi chiar daca Naruto si'ar tine promisiu si devina hokage parca vad ca Masashi mai lalaie cu serialu pana moare aparand tara si murind ca un hokage adevarat bla bla blachatterbox

| swagMeOutBitch a răspuns:

Nuuuu
neverrrr
asta e adevarulove strucklove struck:X:d

| wizopo a răspuns:

Ba ce tampenii spuneti voi? cica sasuke moare. daca vrei iti arat vreo 100 de episoade dupa batalia aia in care sasuke traieste. apr inaruto se intalneste cu itachi, dupa ce ia controlul asupra lui noua cozi. l-a inviat kabuto cu edo tensei. in fine atunci cu razboiu, actiunea devine plicti. naruto ii bate pe toti cu un rasengan... doar ce se lupta mai mult cu raikagele ala inviat.sa speram ca naruto il va aduce inapoi pe sasuke, desi amandoi sunt cam egali la putere naruto are KB si sasuke EMS

| IoIo11 a răspuns:

Momentan nu a murit nimeni... Sasuke o sa se intoarca in sat -adica o sa se alature lui celor 5 aliante contra lui Madara si Tobi in razboi- si o sa vrea sa devina hokage deoarece Sasuke a vorbit cu Itachi care a fost reinviat de Kabuto. Si episoadele si manga inca se dau in fiecare joi!

| alexutza02matza a răspuns:

Tsunade intra în coma la un moment dat, al 6-lea hokage este kakashi, iar al 7-lea este naruto... Nu știu exact dacă sasuke revine în konoha, dar asta ar fi finalul cel mai probabil happy

| PufulethePuffy a răspuns:

Ce aveti fratilor:-o...sasuke nu moare doar itachi si itachi si-a omorat clanul doar pentru ca a fost pus de unii fiindca clanul uchiha vrea sa devina suprem...mrg trecand peste asta sasuke il omoara pe orochimaru si da devine iar bun si de partea lui naruto amintindu-si de vremurile bunehappy

| wizopo a răspuns (pentru PufulethePuffy):

Itachi il sigileaza pe orochimaru cu nu stiu ce sabie

| Abby_6693 explică:

Pentru ca eram obligata sa dau fundacrying
era singurul raspuns si trebuia sa declar castigator! dar screamin mary chiar nu stie nikkk Sasuke nu moare doar itahi

| NoLoveU a răspuns:

Eu am vazut ceva pe youtube cu naruto iar in acel video-clip el e mort. de sasuke nu stiu nimic!

| RaluckSakura a răspuns:

Buna! Al sase-lea hokage ar fi fost Danzo. daca nu murea.Dar am auzit ca al sase-lea hokage ar fi Kakashi. Sper sa fie asa! Posibil sa il aduca inapoi in sat.

| NarutoX a răspuns:

Nu cred ca va reusi, dar oricum daca cineva va reusi ala sigur va fi Naruto

| AlyAlinutza a răspuns:

Of...adevarul o sa-l vezi pe animekage.Dai la naruto shippuden ultimul episod aparut si vezi, apropo sa stii ca e cu subtitrare in romana si daca vrei sa vezi si episoadele urmatoare vezi ca apar in fiecare joi la ora 14:00... sper ca mi-ai vazut raspunsul

| adyrusu16 a răspuns:

Stai ca va zic eu ce se intampla deci naruto o sa stapaneasca cheakra vulpii cu 9 cozii o sa-l bata p madaraa uciha fiind descoperita ascunzatoarea lui cu ajutorul lui discipolului lui orochimaru iar sasuke o sa se uneasca cu naruto pentru al bate p madara iar ceal deal 4 mare razboi o sa fie castigat de fortele aliate iar Naruto o sa devina hokage reusindu`si sasi salveze prietenul...asa cred ca se va intampla doar in toate animeurile este happy end chiar si in alea de groazahappy

| wizopo a răspuns (pentru adyrusu16):

Sa speram ca va invinge naruto ca inca nu s-a terminat

| wizopo a răspuns (pentru adyrusu16):

Ai vorbit cu kishi si ti-a zis ce se intampla in continuare?

| adyrusu16 a răspuns:

Wa dar itachi na murit ucis de sasuke?:S

| Mymy_9543 a răspuns:

Ufff...deci, nici manga si nici anime-ul nu s-au terminat, si mai e ceva...se pare ca eroii nostri sunt intr-o "ciondaneala totala" ( scuze de expresie laughing rolling on the floor ) Sakura vrea sa-l omoare pe sasuke, dare se intampla invers. Si ajunge la un pas sa fie ucisa de Sasuke. Naruto a zis ca atunci cand vor lupta din nou vor muri impreuna, deci e complicat raaaau, oricum la cat de complicate sunt lucrurile, nu prea imi imaginez un final fericit. Dar autorul ne-a surprins de multe ori asa ca nu strica sa mai speram sau sa ne imaginam un final, pe placul nostru. Dar oricum pana o sa se termine, mai avem asteptat mult si bine.

| Andreea_6027 a răspuns:

Uite ma ce o sa se intample (eu ma uit la fiecare ep si deci stiu) sasuke o sa-l omoare pe orochimaru apoi pe itachi. el isi face o echipa din el si inca 3 oameni( printre care si o fata care e moarta dupa el, nu ca ar conta) si doreste acum sa distruga satul frunzei. inca ceva: kakashi devine hokage, iar gaara kazekage. revin cu noutati