| AnonimusSaSeStie a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostru pentru ca azi am dezinstalat un program cu uninnstal toll si nu inteleg de ce a sters si niste fisiere importante din pc... De atunci cand incerc sa deschid un folder imi da erroarea "explorer.exe" intarfata nu este suportata.La fiecare folder care incerc sa il deschid nu merge va rog ajutati-ma cum pot face ceva.Programele.exe merg bine doar folderele nu merg.Help dau funda+vot.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

De aia că ai folosit idioțenii de-astea.Stai liniștit, nu ești singurul care a mușcat momeala cu așa numitele uninstalere.
Pe scurt acest program ți-a șters și explorer.exe, adică Windows explorer-ul ce este administratorul de fișiere/foldere a Windows-ului și este stocat în windows/system32
Ca să corectezi problema ai nevoie de un fișierul Windows explorer copiat de pe un alt PC ce rulează Windows-ul ce îl rulezi și tu, și apoi să îl pastezi în folderul unde era stocat inițial(windows/system32).Succes

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Opreste procesul explore.exe si apoi il repornesti. posibil sa iti functioneze.

| AnonimusSaSeStie explică:

Nu imi poti trimite fisierul eu am windows 7 professional te rog.

| DeyCj a răspuns (pentru AnonimusSaSeStie):

Din păcate nu, deoarece nu folosesc Microsoft Windows.

| AnonimusSaSeStie explică:

Cum al opresc...nu prea le am cu asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimusSaSeStie):

Click dreapta pe banda aia albastra de jos, unde e ceasul.Si apoi clcik pe task manager, click pe processes, acolo cauti unde este explorer.exe si dai click dreapta pe el, end proces.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimusSaSeStie):

Baga un dvd cu windows in unitatea optica si apoi dai pe repair.

| AnonimusSaSeStie explică:

Am incercat sa copiez din laptopul meu care are tot wundiws 7 professional dar am cautat in windows/system 32 si nu gasesc Fisierul windows explorer... Unde se afla mai exact?

| AnonimusSaSeStie explică:

Pot descarca de pe net "explorer.exe" sau sunt alte variante in loc sa instalez iar windowsul.