| Wolfblod a întrebat:

asi dori sa imi spuneti ce jocuri merg pe un pc cu
Sistem IT MYRIA Creativ 17, Intel Celeron G1820 2.7GHz, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics
Asi vrea sa mearga in 60 de fps toate
Funda

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Salut ti-am facut un sistem in valaore de 15 mil, cu carcasa si asamblare inclusa.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1376178/
Ai o sursa suficienta sa iti duca sistemul fara probleme chiar si in viitorul apropiat cand iti faci upgrade la cpu daca vrei
Ai 500 gb stocare arhisuficient
Memorie ram 4 gb.
Placa de baza GIGABYTE compatibila cu piesele de mai sus.
O placa video 250x care iti duce fara nici-un fel de problema orice joc, daca ai monitor full hd unele jocuri le vei juca pe mediu in general cele mari si noi( daca ai monitor mai mic le vei juca cu detaliile impinse spre maxim)
Ai un procesor G3250 3.2GHz care este foarte potent, pe viitor il poti schimba usor deoarece ai un socket foarte nou si sunt suficiente procesoare.
O carcasa best buy la banii aia suficienta pentru tot sistemul.
Iti recomand sa dai comanda de pe net cat mai repede, deoarece unele sunt la oferta, posibil in cateva zile sa creasca pretul.

5 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Salut
nu te complica cu pcuri gata facute, sunt slabe in general mai ales sursa si placa video.
Pt ce vrei tu iti trebuie un pc de minim 30 mil.
Ce ai tu acolo e placa video integrata adica foarte foarte slaba, doar pentru office nu jocuri.
Daca vrei sa iti fac un pc pe piese, sa imi zici un buget salut

| Wolfblod explică (pentru SasNetRomania):

Nu stiu zi-mi niste piese pentru un buget de 15-16 mil. Stiu ca este foarte putin dar na. Ms mult

| Wolfblod explică (pentru SasNetRomania):

O intrebare gta 5 la cate fps ar merge pentru ca vreau sa mi-l cumpar prefer sa joc cu setarile pe high

| SasNetRomania a răspuns (pentru Wolfblod):

GTA 5 nu e un joc sa testezi sistemul(in afara de rubrica advanced graphics), este un joc foarte bine optimizat, si va rula pe sistemul tau fara nici-un fel de problema cu unele setari la medium altele la high cu peste 40fps.

| Wolfblod explică (pentru SasNetRomania):

Ok mersi mult

| SasNetRomania a răspuns (pentru Wolfblod):

Salut ti-am facut un sistem in valaore de 15 mil, cu carcasa si asamblare inclusa.
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1376178/
Ai o sursa suficienta sa iti duca sistemul fara probleme chiar si in viitorul apropiat cand iti faci upgrade la cpu daca vrei
Ai 500 gb stocare arhisuficient
Memorie ram 4 gb.
Placa de baza GIGABYTE compatibila cu piesele de mai sus.
O placa video 250x care iti duce fara nici-un fel de problema orice joc, daca ai monitor full hd unele jocuri le vei juca pe mediu in general cele mari si noi( daca ai monitor mai mic le vei juca cu detaliile impinse spre maxim)
Ai un procesor G3250 3.2GHz care este foarte potent, pe viitor il poti schimba usor deoarece ai un socket foarte nou si sunt suficiente procesoare.
O carcasa best buy la banii aia suficienta pentru tot sistemul.
Iti recomand sa dai comanda de pe net cat mai repede, deoarece unele sunt la oferta, posibil in cateva zile sa creasca pretul.