| theandreicuriosulXbox360 a întrebat:

Sall TPU, e normal ca la' 14 ani sa ai o înălțime" de 1, 74 1,75 si greutate 58 kg sau 60' la băieții e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

IMc = 19.16, deci e normal

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este relativ normal.

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 66, 5 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 8-9 kg SUB greutatea IDEALĂ; aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!
Din contră, ar fi preferabil "să mai pui" vreo 6-8 kg :)

Toate cele bune!