| stefanhaiosu a întrebat:

Sall TPU, eu am windows 7 si daca fac update la windows 10 e la fel ca si cum as instala un windows nou, adica toate programele instalate si toate folderele de pe desktop si din c se vor sterge?

Răspuns Câştigător
| Leytto a răspuns:

Nu pierzi nimic, se face ca un simplu update. Dar îți recomand să aștepți până apare o versiune finală.
Și când faci asta, cel mai bine e să faci back-up, nu înțeleg de ce întrebi, când poți copia datele în altă partiție sau pe un HDD extern.

| sergiuboss99 a răspuns (pentru Leytto):

Imi poti da mie un program cu care sa trec la windows 10? vreau o performanta mai mare.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu poti face uptate la windows 10 pentru ca nu o aparut oficial

| mihai69 a răspuns:

Dacă e „update", ar trebui să păstreze tot ceea ce e deja în PC. Programele vor funcționa în măsura în care sunt compatibile cu noul s.o.