| puscahoreangaion a întrebat:

SALU TPU!
Am o catelusa care a suferit o trauma psihica de mica, doresc sa stiu daca eu ca stapan al ei pot indrepta aceasta trauma de care sufera si acum? Pot sa- o fac sa aiba curaj in ea?

Răspuns Câştigător
| NekoLoriichan3 a răspuns:

Pai trebuie sa stie ca are incredere în tine, trebuie sa pentreci mult timp cu ea.Mai pe scurt, daca este o situatie ca ea sa fie atacata de un alt caine, trebuie sa o aperi si daca e ranita, trebuie sa o îngrijesti.
Sper ca ti-am fost de folos.

2 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Cu multa dragoste si rabdare, da!
Bafta.

| Laugh25 a răspuns:

Depinde de trauma.
Eu zic ca da,ofera'i atentie, arata'i ca nu ii faci nimic, joaca'te cu ea, mangai'o, trebuie sa o ingrijesti si trebuie sa ii arati ca esti un stapan bun.
Dar cum am zis depinde de trauma ei.