| KidsCool a întrebat:

Salut.ajutati-ma va rog. Autorul Igor Vieru a scris poezia O mama prea buna si nu o gasesc pe internet. Am nevoie numaidecit de versurile acestei poezii. Va rog vrumos cine stie unde pot gasi poezia sau cine o stie va rog sa imi dati versurile! Dau FUNDA si multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| KidsCool explică:

Ooops, am citit fugitiv numele de familie si am considerat ca "Igor" este o abreviere, un supranume. Ai putea cauta totusi la biblioteca.

2 răspunsuri:
| spn29 a răspuns:

Nu cunosc nicio poezie de-a poetului Igor Vieru intitulata asa. Uite aici o lista cu creatiile sale, cauta printre cele care contin cuvantul "mama" poezia pe care o cautai de fapt.
http://www.versuri-si-creatii.ro/poezii/v/grigore-vieru-6zuocuu/
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| KidsCool explică (pentru spn29):

Cerusem de alui Igor Vieru nu Grogore Vierubig grin

| KidsCool explică (pentru KidsCool):

Ooops, am citit fugitiv numele de familie si am considerat ca "Igor" este o abreviere, un supranume. Ai putea cauta totusi la biblioteca.