| Maries_Andrei_1999 a întrebat:

Am nevoie de voi. Cum as putea comanda ceva prin posta romana fara ca parintii mei sa afle?(nu droguri, si nu e ceva pt care trebuie sa am 18 ani ca sa cumpar) Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Comanzi coletul Post Restant la oficiul postal la care vrei. Nu o sa vina niciun aviz acasa te duci tu la posta cand crezi ca a sosit

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă faci comandă prin Poșta Română, primești în cutia poștală un aviz. Inițial, iei legătura telefonic cu expeditorul și soliciți informații în legătură cu trimiterea. Dacă știi ziua expedierii, pândești avizul, ca să nu-l găsească părinții înaintea ta. În două-trei zile, va sosi. Te vei prezenta la poștă cu actul de identitate și ți-l vei ridica. Sper că deții așa ceva, în caz contrar, angajatul poștei nu ți-l va înmâna fără prezența unui părinte, care va semna pentru primirea sa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca e pe numele tau, mergi direct la posta
Sau pandesti postasul siil intrebi
Asfel el poate da avizul parintilor tai.