| Ciobotea_Narcis_Fantomita_1995 a întrebat:

Salut am o tableta e-boda revo r95 si am cumparat un card de 8 gb cand il bag in ea merge da nu imi apare ca la telefoane unde sa stochez in tableta sau in card sd si cand bag jocuri sau chesti imi spune spaciu insuficient cum fac sa mearga?

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Nu cunosc aceasta tableta, tot ceea ce iti pot spune este sa muti tot din memoria interna a tablete pe card, iar apoi vei avea spatiu pentru jocuri.

| Ciobotea_Narcis_Fantomita_1995 explică (pentru Arthiom):

Cum pot face asta? te rog raspunde-mi

| Arthiom a răspuns (pentru Ciobotea_Narcis_Fantomita_1995):

Pai cel mai usor ar fi sa faci asta de pe pc sau laptop. Conectezi tableta cu un cablu de date la pc sau laptop, si cand se deschide o sa iti apara 2 foldere cred, numite asa SDcard si external sd. SDcard reprezinta memoria interna a tabletei. Aproape tot ce se gaseste in memoria interna, adica in sdcard muti ori intr-un folder nou, ori unde vrei in external sd, adica cardul de memorie. Dupa memoria interna va fi libera si vei putea sa iti iei jocuri. Sau se poate si de pe tableta dar trebuie sa ai mai multa rabdare. Ar trebui sa iei fiecare folder, si sa il muti in card. Funda?