| florik233 a întrebat:

Salut am si eu o problema! Acum ceva timp (2014) am facut un credit la brd.DIn motive persoe nu am mai putut achita ratele lunare(probleme de sanatate).As vrea sa stiu dupa cat timp banca ma gaseste ca subt din nou angajat, daca imi blocheaza contul de salariu, si daca imi pune piprire cam cat ar oprii din 1200 lei

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa 90 de zile banca poate trece tot creditul la restant si sa treaca la executarea silita, inclusiv prin poprire pe salariu. Se poate popri pana la 1/3 din salariul net, daca acesta este de 1.200 lei poate popri 400 lei lunar.