| myhayhot a întrebat:

Am si eu o problema cu incarcatorul de la un Samsung s2: mi s-a rupt exact de al mufa care intra in telefon si eu ca sa o rezolv am incercat sa tai mufa de la usb si sa o leg cu firele de la incarcator, dar cel de la telefon are 2 fire si cel de la usb are 4 fire..am legat alb cu alb si negru cu negru si le.am lasat pe cele 2 libere.dar degeaba. exista alta solutie?

3 răspunsuri:
| bogboy101 a răspuns:

Pai nu nu exista si acum nu mai ai chiar cum sa-l incarci ca ai stricat usb-ul.cumparar altul ca risti sa strici telefonul asa. daca mai ai usb poti cumpara un adaptor usb pentru priza si ii bagi asa o varianta mai economoca.sau daca mai ai un tel Samsung si se brodeste incarcatorul/bateria schimbi bateria in telefonul respectiv si ii lasi.la incarcat. funda?

| alexmihay92 a răspuns:

Cumparati altul sau lipestel cu pistolul de lipit si izoleazal bine

| LyoDDxD a răspuns:

Salut. poti reincerca sa legi firele. de obicei, firele de incarcare sunt rosu si negru, iar cele pentru transfer de date sunt alb si verde... incearca sa legi firul alb de la usb cu cel rosu de la microusb... imi poti trimite un mail cu poze in care sa explici problema la lubog11@gmail.com si te voi ajuta cu placere