| Merlon a întrebat:

Am si eu o problema cu PC-ul meu, mai exact se supraincalzeste placa video. As dori si eu un sfat ce pot sa fac.pur si simplu in idle are 35 de grade, ma pun sa ma joc un meci de League of Legends si pur si simplu isi da restart, nu apuc sa vad pana la ce temperatura ajunge, am facut un test cu SpeedFan, l-am lasat pornit si am inceput sa ma joc Minecraft, placa video a ajuns fara nici o problema in 61 de grade Celsius. Avand in vedere ca este un joc care cere putin, apai si la LoL. Placa video este ASUS ENGT220, am curatat-o si de praf si tot degeaba, oare este o problema de la senzor? Am testato cu "degetometrul" si parca era rece, pur si simplu nu stiu ce sa mai fac. Dau fundita si multe multumiri celor care ma ajuta!

7 răspunsuri:
| Galatz a răspuns:

Este contrafacut dal in masa, cumparati altul.

| Merlon explică (pentru Galatz):

Impossibru! Este facut din piese nu este cumparat de la hypermarket, tin cont sa spun ca pc-ul il am din primavara lui 2010 si jocurile inca imi mai merg la Ultra cu 40-60 fps

| TheOne007 a răspuns:

Cumpara ventilator pentru ea si monteazal sau du-te la un specialist

| Merlon explică (pentru TheOne007):

Problema este, ca ventilatorul merge, il si aud cum merge, il vad cum merge, nu as vedea o problema cu Ventilatorul ci cu senzorul din punct de vedere ca placa video este destul de rece cand o ating cu degetul, PC fiind pornit. Astept alte raspunsuri!

| MooDy95 a răspuns:

Prietene placa mea ajunge la 80 grade si nu are nimic.Nu vei avea probleme la 61

| Merlon explică (pentru MooDy95):

Pretenas', atunci de ce mi se da restart? Am facut un test pe lol si ajungea undeva la 62-63 de grade. Oare nu este problema de la placa video? Multumesc pentru raspuns!

| Razvan278896 a răspuns:

Amazing! I just got 3500 RP code for totally FREE! Come and download code too

>> http://LolFreeRP.com