| Iunix a întrebat:

Am un laptop Acer cu windows 7 ( windowsul are doua saptamani) si atunci cand vreau sa intru pe internet ma lasa o singura data si daca ies de pe net si vreau sa intru din nou imi apare " Aceasta pagina web nu este diponibila ". Intrebarea mea este: De ce imi apare " Aceasta pagina web nu este disponibila "? ( internetul merge destul de bine pentru-ca dupa tableta pot sa intru )

Răspuns Câştigător
| miTzuliK93 a răspuns:

1. Scanare full cu MalwareBytes. Sterge tot ce gasesti. (sau carantina, dupa caz)

2. Sterge cookie-urile din browser.

3. Asigura-te ca browserul sa fie setat ca o exceptie in antivirusul tau dar si in freiwall. Ca si un mic test, dezactiveaza-le pe amandoua si incearca sa vezi cum este conexiunea. Daca merge constant, atunci aici era problema.

4. Ai putea sa-ti mai modifici setarile proxy: Setari -> Afisati Setari Avansate -> Modificati setarile proxy -> click pe LAN Settings (Setari LAN) -> asigura-te ca este bifata casuta "Automatically detect settings". Asta e pentru Chrome.

3 răspunsuri:
| Iunix explică:

Folosesc google chrome si nu merge si am incercar si Mozila firefox si tot nu merge. Iar la internet folosesc un TP-LINK

| FOTOmodel99 a răspuns:

Poate pentru ca memoria laptopului e incarcata..asa mi se intampla si miemai sterge si tu...

| cosmii10 a răspuns:

Trebuie sa dai mai multe explicatii pentru a te ajuta :
Laptopul se numeste Acer... si mai cum?
Ai conexiune Wi-Fi sau altfel?
Ce Brownser folosesti?