| Ciuica_Ionut_1998 a întrebat:

Salut am un windows xp si cand dau la start imi apare user dar nu pot intra pe el si cand aprind calculatorul nu imi mai apare bun venit ce pot face?

7 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ti-ai stricat "logon screen"
"welcome screen". Trbuie sa intrii in registrii ca sa-l repari. Reinstaleaza Wind.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru horia2012):

Alea-s formalitati, cel putin Welcome Screen, dar Screen de LogIn de obicei este substituit de Windows in caz ca s-au efectuat modifcari, si nu impiedica functionarea buna a windowsului in vreun anume fel sau sa aiba urmari considerabile.

@ Ciuica_Ionut_1998

Incearca sa intri prin Safe Mode (apesi F8 de mai multe ori cand se deschide PC-ul) si vezi daca merge. Daca da -> Control Panel -> User Accounts -> fa-ti un nou cont si incearca sa te loghezi pe el normal.

| horia2012 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Formalitati, sunt de acord, dar se pare ca la el exact asta ii face -impiedica functionarea buna" si nu cred ca stie cum sa-l repare, mai degraba o noua instalare.

| miTzuliK93 a răspuns (pentru horia2012):

Corect, o noua instalare il scuteste de cautarea chicitzelor. Eu totusi tind sa cred ca nu de asta nu i-ar functiona lui loginul pe acel cont.

| horia2012 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Exista modalitati de al repara, dar trebuie sa stii unde sa intrii si ce sa faci. Daca nu stii, de multe ori dureaza mai mult sa cauti sa-l repari decat sa-l instalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai ai cd-ul cu windows, bafa-l in unutate si dai la repair. Daca nu merge nici asa, e posibil sa ai vreun virus care a facut balamuc acolo. Mai bine il reinstalezi.

| Gogu06 a răspuns:

Inseamna ca nu te place nici calculatorul laughing)))))))))))))))0