| LiLlYAnNe a întrebat:

As dori sa imi spuneti niste anime-uri despre iubire, ceva de dragoste.As ruga fara lupte, batai sau ceva de genu asta.

28 răspunsuri:
| Bishop a răspuns:

Oooo, pai si unde mai e distractia sad?

| Bishop a răspuns:

Honey and Clover...

| anamaria91 a răspuns:

Pe langa ce s-a mai spus, Fruits basket a fost fain dar din pacate adevaratul final este doar in manga. Peach girl - e vb de o tipa si doi carora le place de ea. Acuma ma uit la Rurouni Kenshin dar are lupte, desi finalul am auzit ca e frumos. Primul anime ce am vazut a fost Inuyasha - si asta e un "half-demon" si lupta pentru binele lumii, dar se indragosteste love struck

| DeeDee a răspuns:

La Corda D'Oro, Skip Beat, Hana Yori Dango (are putina bataie intre baieti), Itazura na Kiss, Kamikaze Kaitou Jeanne (putina bataie), Princess Tutu, Zero no Tsukaima (putina bataie), Koizora. Cam pe acestea le-am vazut eu. Pentru o lista completa a genului Shoujo, uite aici: http://shoujo.tripod.com/shoujoanimelist.html

| Sayakoo a răspuns:

Romeo x Julieta
Yosuga no Sora
Lovely Complex
Paradise kiss
Shugo chara
Elfen Lied (un pic)
Gravitation
Nana
Loveless
Mermaid Melody
Junjou Romantica
Kimi ga nozomu eien

daca mai vrei animeuri intra aici http://www.animefreak.tv/ sau http://anime.kage.ro/ sau daca vrei fa-ti cont pe vplay funda te rog :o3

| KiddoC a răspuns:

Pai e animeu' Romeo&Julieta, eu m-am uitat si daca vrei animeuri tragice asta e perfect, are si iubire

| LiLlYAnNe explică:

Mi-ar placea cit mai tragice.

| hasegawa a răspuns:

Ponio si totoro sunt anime din japonia dar sunt tare frumoase, fetita mea le-a invatat pe derost stie ce urmeaza sa se spuna in urmatorul moment si inca nu are 3 anisori, este fascinata de desenele astea.Au o grafica minunata. Ponio este o poveste cu un pestisor, iar totoro este vorba despre...nu stiu ce animal este acela insa numai doi copii il pot vedea, este o lume fascinanta si foarte detaliata

| Altair22 a răspuns:

Paradise Kiss si Gravitation :X super faine amandouabatting eyelashes big grin

| MoRtY a răspuns:

-nana
-lovely complex
-paradise kiss
-special A
-kaichou wa Maid-sama
-kimi ni todoke
-Full Moon wo Sagashite(este vorba despre o fetita care are o tumoare la gat si mai are un an de trait. dar ei ii place foarte mult sa cante si nu poate din cauza dureri.)
-ouran host club
-black cat
-peach girl
-itazuna na kiss
-junjou romantica
-hana yori dango

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei povesti de iubire cu adevarat tragice atunci trebuie sa vezi: Kimi ga nozomu eien (super), Ayashi no Ceres, Fushigi Yuugi, Bokura ga Ita, Clannad, Kanon, Nana (super), Paradise Kiss, School Days (super), Vampire Knight, Vampire Knight Guilty si mai e unul insa nu stiu daca iti va fi chiar pe plac fiindca are si violenta dar e o poveste unica si merita vazut animeul. Se numeste Elfenlied. Mai am si alte animeuri dar ai zis ca vrei tragice. Vizionare placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"kimikiss pour rouge" - super film de animatie despre dragoste (gen love polygon)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mew mew power full metal panic nana trigun f-zero weding peach si alte anime care nu sunt cu lupte si batai

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretear (are putina bataie )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mermaid melody(putina violenta), tales of memories, lovely complex special a (putina violenta dar in rest e un anime super romantic), ginban caleidoscope, ouran host club, sola(e putin cam trist ce vorbesc e mult mai trist)bokura ga ita, si cel mai hazliu dar cu ceva violenta si cu mai putin romantism e rosario+vampire( ar trebui sa il vezi)aceste sunt cele pe care le-am vazut recent in rest am vazut mai mult de 100 de animeuri romantice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kaichou wa maid-sama cred ca e cel mai tare anime de dragoste il ador :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chobits

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lovely Complex e cel mai tare anime din lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cele mai tari animeuri de dragoste pe care le-am vazut sunt lovely complex, kaichou wa maid sama si peach girl

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vampire knight

| TeamRo a răspuns:

Ai aici peste 100 de anime-uri traduse in limba romana,iti garantez ca ai de unde alege anime-uri de dragoste: lovely complex,bokura ga ito,shugo chara,rosario + vampire, rosario + vampire capu2, princess lover si multe altele: http://anime-ro-sub.net/

| yami_2526 a răspuns:

Iti recomand Lovely Complex e un anime super de dragoste si foarte foarte amuzantlaughing singurul anime de dragoste care m-a atras ti-l recomand din tot sufletul

| ZashikiOnna a răspuns:

ToraDora
Eat and fairy
Clannad( foarte amuzant si cu o poveste de dragoste frumoasa)
Kaichou wa maid sama
Gravitation
Paradise kiss
Honey and Clover
Lovely Complex
Nana
Romeo si julieta

| celeron23loveanime a răspuns:

1Motto To Love Ru Trouble
Kanokon~Manatsu no Dai Shanikusai -fata vulpe
] To Love-ru

| Smiley_1917 a răspuns:

Til recomand pe favoritul meu si sigur e al tuturor.Nana...

| hinata884 a răspuns:

Http://www.squidoo.com/the-best-anime-romance aici o sa gasesti o lista cu anime-uri de dragoste

| nanami a răspuns:

Buna,stiu eu un anime romantic pe preferintele tale. ce ai spune de,, uta no prince-sama,, mie una mi-a placut la nebunie.

| crystyna17 a răspuns:

Pai nana este foarte fayne e de dragoste si muzicaa... uite si un sait unde le poti gasy dar sunt traduse in engleza dar in schimb poti gasi ori ce anime vrei cu toate episoadele...http://www.animetoplist.org/watch/nana/virendar.html