| PandaKK a întrebat:

As dori sa recuperez niste date/fisiere de pe un hard-disk mai vechi dar are deja un windows pe el si este protejat cu parola. Are mai multi utilizatori dar ma intereseaza doar Adminul. Cum as putea sa recuperez datele de pe el? Si de unde as putea sa cumpar un cablu sa il conectez la usb?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îți faci un CD sau stick USB bootabil cu o versiune de live LINUX și poți citi orice de pe acel disc.

| doctorandus a răspuns:

Daca discul nu e cifrat, poti sa-l legi la calculator si sa copiezi orice vrei de pe el.