| tibidede a întrebat:

Salut as vrea sa cumpar si eu o consola care este cea mai buna consola dintre astea care vreau sa iau, playstation 3, xbox 360si xbox one? Va rog sa stiu care este cea mai buna, sa imi mearga gta 5, fifa 15, assasins creed unity.Dau Funda multumesc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai windows 10, baga xbox one, daca nu, ps 4!

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Salut!
--
Din cate imi dau seama ai uitat sa mentionezi si PS4(scuza-ma daca gresesc)care e cu 100 $ mai ieftin ca XBOX ONE!
--
Acum sa trecem la subiect...toate jocurile enumerate de tine(mai ales AC Unity) va merge infinit mai bine pe oricare consola enumerata decat pe pc pentru ca pe o consola procesorul (Microsoft 3.8 GHz x3 pentru Xbox 360/Microsoft 2.8 GHZ x8 pentru Xbox One/AMD Jaguar 2.9 GHz x8 pentru PS4) va aloca TOATE procesele strict pentru joc si nu le va impartii la diverse programe in curs de rurale ca in cazul unui pc!
--
Evident eu iti recomandori Xbox ONE ori PS4.
--
Acum depinde ce doresti tu mai mult!
Daca vrei sa interactionezi mai mult cu televizorul si sa-l transformi intr-un super smart tv (ascultat muzica, vizionat filme etc) iti recomand Xbox One pentru ca dispune de senzorul kinect(care mai nou citeste in retina sisimte contractiile muschilor tai) dar mai ales serviciului Xbox Live, dar ATENTIE...acest serviciu SE PLATESTE la o anumita perioada de timp!
Daca vrei sa te axezi strict pe jocuri Sony Play Station 4 e mai buna alegere pentru ca are specificatiile tehnice (procesor, ram si avantajul posibilatatii inlocuiri hardului cu unul mai mare sau cu un ssd)si de asemenea Sony s-a gandit sa faca o consola pentru in principal doar pentru jocuri! Acum si PS4 are un serviciu asemanator cu XBOX LIVE care de asemenea SE PLATESTE dar doar cand vei face contul de Sony(psn)
--
In concluzie:
Xbox -Avantaje:Kinect, Skipe, Gamepad
(Controller), browser(internet explorer)

PS4-Avantajetongueosibilitatea schimbarii Hdd-ului, plata PSN DOAR la crearea contului, Browser la alegere(Internet explorer sucks)

Acum ramane la hotararea ta...dar eu as alege XBOX ONE pentru ca jocurile ambelor console sunt scumpe si cu xbox macar poti face si altceva
--
Daca din cauze materiale vei alege PS3 sau Xbox 360 Nici nu sta pe ganduri si ia xbox 360 pentru ca are grafica mai buna, servere de jocuri mai bune si sistem de operare mai bun!

Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Lucius09887 a răspuns:

Salut! Iti recomand din toata inima sa.ti iei Xbox360, eu am amandoua xbox. urile si toate playstation. urile si crede.ma... xbox360 si ps4 sunt pe departe cele mai tari... funda? big grin