| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi iau un calorifer electric de pe eMAG si nu stiu cam cat curent ar consuma. Voi aveti idee cat ar cosuma, aveti acasa?

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Pai unul de 1000 W consuma 1kWh/h de functionare, unul de 2000 W va consuma 2kWh/h de functionare si tot asa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cand intri pe eMAG, la caloriferul cu pricina, gasesti un mare buton pe care scrie "detalii". Apesi pe el si afli absolut toate detaliile.
E adevarat ca, pentru a-l gasi, trebuie MUSAI sa ai un doctorat in cibernetica!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu sa iti zic in kw exact dar consuma mult foarte mult, destul de mult incat te vei trezi cu o factura aproape dubla la curent

| neutrino a răspuns:

Aceste consumatoare sunt foarte puternice, de obicei au 3 trepte de putere electrica:1000; 2000 si 3000 W sau asemanatoare). Aceasta nu este o solutie recomandata pentru incalzirea unei camere, decat in regim de provizorat.

| LTAA a răspuns:

Depinde de care iti iei si ce vrei sa faci cu ea si cat de des?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da imi trebuia unu sa-l pun in studio la Vatican pana ma alimentez la gaz
si tot nu mi-ati spus cat consuma

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-am spus CUM sa afli cat consuma! Ce mai vrei? Sa dau EU doctoratul ala?
L-am dat deja!

| Lupasliviu a răspuns:

De aici am luat http://bit.ly/1LxQfym
cel mai scump dar consuma si mai putin in timp scoti banii pe el...

| Duzzy a răspuns:

Consuma destul de mult dar sunt unele care consuma mai putin...

| Raduc_Petru_1963 a răspuns:

In functie de cati elementi are si de temperatura, aprox.0, 80-1, 00 kw./ora.