| CCClaudiu a întrebat:

Salut, azi am cumparat 3 DVD : Verbatim, 4.7gb / 16x speed.
Am introdus 1 dvd in pc si nu mi-l citeste, mi-l arata ca fiind un CD si joc scriind DVD. am windows xp sp3. Dau FUNDA. Alte CD/DVD merg fara probleme!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu are cum sa fie cd daca el e dvd. Probleme cu Verbatim am si eu, de aceea refuz sa-mi cumpar discuri de la ei. In repetate randuri nu mi le detecta, apareau erori de inscriptionare, lucru neintalnit cu alte discuri, ale unor producatori diferiti. S-ar putea sa nu fie din Windows, mai ales daca ai testat cu alte discuri (cd si dvd) si unitatea optica nu iti face probleme. Am vrut doar sa confirm ca si eu am probleme cu Verbatim.

| gelu1970 a răspuns:

Returneaza cele 3 dvd la magazin. si sa probeze ei. daca la ei merg, atunci sa iti pui intrebarea daca sistemul tau operativ nu are erori. sau unitatea optica. eu folosesc dvd si cd Verbatim si cam la 200 dvd-uri cred ca am avut ocazia sa dea eroare de scriere 2-3 dvd-uri. cred ca e destul de acceptabil avand in vedere ca alti fabricanti cer dublu sau triplu pe un dvd.