| SorinELoo7 a întrebat:

Ce antivirus imi recomandati? Avira este destul de bun (mai bun ca Nod32)? Eu momentan folosesc Nod32. Spuneti-mi un top cu cele mai bune antivirusuri. O funda din partea mea.

Răspuns Câştigător
| dEmEnt0rR a răspuns:

Http://www.kaspersky.ro/trials descarca de aici cel mai tare antivirus!
Pentru reactivarea lui la expirarea celor 30 de zile de trial, poti descarca un programel KASPERSKY 2012 TRIAL RESETTER, se numeste! nu pot sa iti dau link ca nu imi permite site-ul! urmaresti instructiunile pentru acest pas.este foarte usor!;)
Mai bun nu exista ca, Kaspersky crede-ma a fost nr 1 in 2011, si va fi si anul asta! intr-adevar consuma un pic de resurse, dar isi face treaba! Funda?

| SorinELoo7 explică (pentru dEmEnt0rR):

Dar KASPERSKY te alerteaza mai repede si mai bine decat Nod32? sterge virusul sau/si fisierul virusat... ca acum 1 an am avut acest antivirus si mi-a sters si fisierul virusat. Te rog lamureste-ma si pe mine.

| SorinELoo7 explică (pentru dEmEnt0rR):

Dar tu pe care il folosesti Kaspersky: internet security sau antivirusul?

| dEmEnt0rR a răspuns (pentru SorinELoo7):

Frate eu cu kasperksy nu am avut probleme niciodata! mai exact kaspersky pure(ti-am dat link) deci daca intri pe un site cu virusi macar,antivirul te alerteaza imediat si te intreaba ce vrei sa faci,daca vrei sa continui navigarea cu riscul tau(oricum blocheaza virusul) sau daca il setezi tu sa block pagina de tot asta face! sau inca un exemplu, iti poate bloca descarcarea daca fisierul care vrei sa il descarci are potential virus! e foarte ok, ti-am zis.merita mult antivirusul crede-ma, are si control parental are mult mai multe decat nod! nod e un jaf pe langa kaspersky si raspunsul la intreabare tabig grinA! sterge si fisierul infectat, iar daca e ceva puternic il pune in carantina si tot e in regula.dar asta foarte rar se intampla...intelegi?

| dEmEnt0rR a răspuns (pentru SorinELoo7):

Eu folosesc pure! kaspersky pure

| SorinELoo7 explică (pentru dEmEnt0rR):

OK am inteles! Nu eram sigur daca sterge si fisierul infectat, de-asta am intrebat... Mersi pentru ajutor.

| dEmEnt0rR a răspuns (pentru SorinELoo7):

Pai funda?big grin

| SorinELoo7 explică (pentru dEmEnt0rR):

Ti-am dat la cealalta postare... cea cu link-ul...

| dEmEnt0rR a răspuns (pentru SorinELoo7):

Ok merci! bafta!

17 răspunsuri:
| SorinELoo7 explică (pentru florin1979):

Foarte bun acest top. Nu ma asteptam ca Nod32 sa cada pe locul 10. Din cate vad Bitdefender ii face pe toti si chiar nu ma asteptam...

| benny a răspuns:

Folosesc avira si mi se pare destul de ok si cred ca e peste nod32

| SorinELoo7 explică:

Mai am o intrebare: unii antivirusi cand gasesc un virus sterge si fisierul virusat sau doar virusul?

| SorinELoo7 explică:

Mai am o intrebare: unii antivirusi cand gasesc un virus sterg si fisierul virusat sau doar virusul?

| hkr a răspuns:

Dupa parerea mea nod32 e mai bun!

| SorinELoo7 explică (pentru hkr):

Eu tot asa zic despre Nod32... dar sa vad si alte solutii la intrebarea care am pus-o...

| Alma14 a răspuns:

Momentan folosesc Avira si sunt foarte multumita :*

| Flambl00d1 a răspuns:

Eu folosesc AVG-ul 2012 free edition, si merge chiar foarte bine. Il am de mult (si versiunile anterioare) si n-am fost virusat niciodata. Eu recomand AVG-ul.