Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2820898intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
20 Dec
SATI 263.034AFISARI
126.907VIZITE
111.401V. UNICI
13 Septembrie 2011
laurr intreaba:

Salut!

Ce inseamna flood ip? merge din comanda cmd 100%, si sunt riscuri si pentru mine (pentru pc-ul meu?), si este legal?

Dimi si mie comenzile care trebuie sa le scriu in cmd sa dau flood si nu imi spuneti sa sterg din pc-ul meu. Fundaaa si vo

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    13 Septembrie 2011 17:15
    AndreiGabi a răspuns:

Bai nu te-am invatat destul?;)) Nu te saturi de prostii.Vezi poate aplici ceva pe mine! :-w
    Bun,adevarul este ca nu stiu sa iti raspund chiar amanuntit si tot ce stiu,stiu de pe net...
    Ce inseamna? Cu toate ca nu sunt sigur ca te intereseaza ce inseamna,ci ce face o sa iti dau ceva de citit...
    „Reprezintă o formă de denial of service aplicat asupra unui server, router, calculator prin care se trimit foarte multe pachete dintr-un anume loc sau concomitent din mai multe locuri într-un interval mic de timp, prin aceasta umpland respectiva banda de internet."Bun de la asta am ajuns la :
    http://ro.wikipedia.org/wiki/DoS iar asta o sa iti raspunda si la a treia intrebare „si este legal?", citez:„este o încercare frauduloasă de a indisponibiliza sau bloca resursele unui calculator"
    Acum sa iti spun ca am incercat prin cmd si nu mi s-a parut sa dea rezultate(adica tipul a stat linistit pe mess) prin chestia asta dandu-i dreptate lui dr0wn(„Acum prin cmd este imposibil iti trebuie... unelte).Nu iti mai dau comenzi pentru ca o sa gasesti si singur pe net daca vrei.
    Si daca exista riscuri nu sunt sigur, eu nu am intampinat nici unul cu toate ca am vazut diferite persoane ce afirma apartia unor probleme cum ar fi blocarea propriului acces la internet.

• 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 13 Septembrie 2011 20:19
    traveler a răspuns:
    Lasati-va de "nimicuri" asa le poti nu-mi, firewalul din sistemele recente este hiperdestept si in plus de asta firma la care esti abonat are servere destepte si nu se vor lasa intimidate de flood ul tau de prescolari, si in plus va semnala providerului tau ce minuni faci tu i cum utilizezi internetul ilegal.Retineti-va in a incerca copilarii ca spargeri de conturi,piraterie, furt de identitate, nu veti reusi decat sa intrati pe lista infractorilor cibernetici si asta duce la incadrari penale grave de unde eventual mascatii va vor sparge gentil usa la 5 dimineata pentru a va potoli elanul.Se intampla sa stiu despre ce vb.Bafta la hakereala.in continuare.
  • 13 Septembrie 2011 16:03
    dr0wn a răspuns:
    Ehm practic candva daca faceai flood prin cmd puteai sa ii opresti netul sau chestii de genu.

Acum prin cmd este imposibil iti trebuie... unelte.
    Si este ilegal.
  • 28 Octombrie 2012 11:39
    Ranger2012 a răspuns:
    Mergea cindva sa dai flood din cmd :D acum nu mai merge. Daca vrei sa dai flood ia programa joker flooder de aici: http://www.2shared.com/file/L__3BZA2/Joker_Flooder.html Enjoy! :)