| Cogalniceanu a întrebat:

Salut, daca am o tigara electronica cu usb si nu am la ea adaptor priza e bine daca o incarc cu un incarcator de priza de la telefon? INPUT e la fel ca la un adaptor priza de electronica doar ca OUTPUT are 5V ca si la cel de electronica doar ca amperajul in loc de 500 e 1000 ma.
Bateria de la tigara e de 1100 ma

E vreo problema? Risc s-o ard?

Răspuns Câştigător
| sNukki a răspuns:

Nu cred ca ai sanse sa o arzi. Nu stiu ce sa iti zic exact pentru ca nu folosesc asa ceva. Dar in general este cam acelasi principiu folosit si la telefoane. Daca amperajul este mai mare se incarca mai repede, dar sa nu fie prea puternic ca atunci il arzi.

1 răspuns:
| onix33 a răspuns:

Eu zic sa nu te zgarcesti pentru 20 de lei si sa te expui unui pericol inutil: https://forumtigaraelectronica.wordpress.com/......-asteptat/