| johnnyclaudiu a întrebat:

Daca folosesc un cooler pentru laptop in loc sa-l curat de praf este bine?
Cei de la service cer o gramada de bani pentru curatare, gen 1 milion. Cu banii aia mi-am cumparat un cooler si vad ca se mentine bine temperatura. Este neaparat necesara o curatare de praf a laptopului?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da.Trebuie curatat.Coolerul doar raceste componentele laptopului.Si eu folosesc asa ceva. Poti sti temperatura intotdeauna cu HD Tune Pro.Il poti lua de pe net gratuit. Unde ai gasit sa iti curete cu un milion? Eu l-am curatat asta vara in Galati cu 30 ron.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Depinde ce laptop ai.nu este mare smecherie curatatul. poti gasi pe google indicatii.si eu am facut la fel cu cel vechi, si i-am schimbat si pasta termoconductoare singur.

| raaduuu a răspuns:

Da la un interval de timp e indicat sa il cureti compect de praf :-\

| Hs_Dany_1996 a răspuns:

Cooler-ul raceste componentele s-ar putea sa nu aiba cine stie ce eficienta din cauza prafului si totusi trebuie curatat sa nu patesti alte tampenii pe la el sa se arda ceva...