| BogdanFlorin1999 a întrebat:

De cateva zile de cand am o placa video noua ma framanta o problema!
Am o placa video de la Asus Nvidia Geforce GT 630 2gb ddr3 128 biti,merge impecabil, am o singura problema si ne lamurire, eu am avut 3 gb de ram pe pc, brusc dupa ce am pus placa video nu mi-a acceptat sa mearga cu 3 asa ca am scos memoriile pe rand sa le verific sa vad daca sunt bune,merg ambele, am schimbat si windowsul, si daca scot un ram de 1 gb merge pe 1 sau invers daca scot un ram de 2 merge pe 1 dar cu 3 gb nu imi merge,se porneste windowsul si dupa ce scrie start windows apare o eroare cu albastru,gen aia cand nu iti merge o memorie de ram, am testat si la alti prieteni placa iar lor le merge pe 4, 5, 6 gb ram, are cineva idee de ce nu imi merge pe 3 gb de ram si imi apare mereu acea eroare si isi da restart daca ii pun si placuta de 1 gb, Dau funda pentru cel mai bun si folositor raspuns, Multumesc!

3 răspunsuri:
| maryus92 a răspuns:

Ce windows ai?

| lpavel a răspuns:

Ai incercat sa instalezi windows pe 64 bit?

| BogdanFlorin1999 explică:

Am Windows 7 ultimate x32, mi-a zis cineva ca nu ar merge cu submultipli dinacestia de ram ex 3gb ram dar nu prea cred, ziceți a e din cauza ca i-l am pe x32 si nu x64?