| M1XTaP3 a întrebat:

Salut de unde pot ridica suma de bani daca am bifat la loto 6/49 3 cifre mai exact unde trebuie sa ma duc.

Dau funda Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Castigul de 30 de lei il poti obtine de la agentia unde ai jucat sau orice alta agentie Loto. Te duci cu biletul si actul de identitate.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

" Pentru sistemele de joc Loto 6/49, Noroc, Loto 5/40, Super Noroc, Joker, Noroc Plus si Pronosport

● castigurile a caror valoare unitara bruta nu depaseste 3.000, 00 lei inclusiv, se achita in orice agentie loto proprie sau mandatara, dotata cu echipament Site Controller, cu exceptia agentiilor mandatare pentru care, conform clauzelor contractuale se prevede altfel (retelele de vanzare Carrefour, LS Travel Retail si OMV nu achita castiguri).
● castigurile a caror valoare unitara bruta este cuprinsa intre 3.000, 01 lei si 10.000, 00 lei inclusiv, se achita la casieria platitoare resedinta de judet;
● castigurile a caror valoare unitara bruta este de peste 10.000, 00 lei, se achita la Aparatul Central al C.N.L.R.– S.A.
Plata castigurilor se face in termen de 90 de zile de la data tragerii." --- vezi site-ul oficial al Loteriei Romane :http://www.loto.ro/info-loto/plata-castigurilor.html

| Mykymu a răspuns:

Intreaba la ghiseul de unde ti-ai luat biletul.
Funda?