| Vlad_Ceausu_1990 a întrebat:

Salut,de vreo luna jumate am pareza faciala, iau tratament si fac tot ce trebuie dar am progrese mici aproape neobservabile..stie cineva daca trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da,o sa treaca.
Am avut un coleg care a facut asa ceva de la curent.Nu mai stiu in cat timp si-a revenit, dar s-a facut bine.
Daca pareza este in urma unui accident vascular cerebral (AVC) se va reface si in acest caz pentru ca organismul creeaza alte cai pentru vasele de sange sparte.Doar ca dureaza.
Mama a avut asa ceva de la AVC si s-a vindecat.Mai greu ca era mai in varsta dar si-a revenit.
Asa ca nu dispera. Fa tot ce-ti spun doctorii, ca sa nu ramai cu sechele.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se pare ca da. Vorbeste cu un medic.
http://www.clinicaneurologie.ro/......atament/21
Scuze!

| Oana92 a răspuns (pentru Salontanul):

big grin Ai dat un alt link

| OnuOnulică a răspuns:

Normal ar trebui să treacă dacă o urmezi tratamentul. Pentru diverse detalii legate de pareză întreabă un medic.

| Vlad_Ceausu_1990 explică:

Ba vere intr o saptamana fac 2 luni si toti medici au zis ca trece dar degeaba..acelasi lucru.iau un tratament destul de puternic si nimic